Portal Urządu Miasta Olsztyna olsztyn.eu

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców miasta w sprawie stanu budowli ochronnych w Olsztynie umieszczamy wykaz budowli ochronnych na terenie miasta Olsztyna.

Jednocześnie informujemy, że za stan techniczny budowli ochronnych odpowiada administrator obiektu w którym jest on zlokalizowany.

 

Wykaz budowli ochronnych   (na dzień 23.11.2023r):

 

 EWIDENCJA BUDOWLI OCHRONNYCH

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................

Jednocześnie informujemy, że  Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej udostępniła wyniki  ogólnopolskiej  inwentaryzacji budynków i obiektów budowlanych służących do schronienia ludności - dostępne na stronie: www.gov.pl/web/kppsp-sanok/aplikacja-schrony

 

Ponadto opracowano  darmową aplikację "SCHRONY", która ma formę interaktywnej mapy, pozwalającej na łatwe i intuicyjne wyszukiwanie najbliższego miejsca schronienia w podziale na kategorie – miejsca doraźnego schronienia, ukrycia i schrony.

 

Aplikacja dostępna jest na stronie:  schrony.straz.gov.pl